Wrastające włoski – pozbądź się problemu!

0
504

Wrastające włoski są najbardziej widoczne latem, gdy nogi odsłaniane są zdecydowanie częściej niż w innych porach roku. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że boryka się właśnie z wrastającymi włoskami. Zmiany na skórze pod postacią nieestetycznych krostek, przebarwień mogą sygnalizować, że włoski są za słabe na przebicie. Brak działania może prowadzić do stanów zapalnych i przebarwień skóry.

Obecnie bardzo popularne w gabinetach medycyny estetycznej są lasery. Picosure wygładza zmarszczki, a  inny świetnie radzi sobie z usuwaniem włosków. Depilacja laserem doczekała się już wielu mitów, pora je rozwiać.

 

Dlaczego włoski wrastają?

Przyczyn jest wiele, a czasem są banalne. Wśród nich: wielokrotne użycie maszynki jednorazowego użytku, niestosowanie peelingów, brak nawilżenia skóry, usuwanie włosków z cebulką za pomocą depilatora bądź innych metod mechanicznych. Wrastające włoski mają także podłoże genetyczne, czyli niektórzy po prostu mają taki urok!

 

Opcją jest depilacja laserowa. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, a przy tym daje długotrwałe efekty. Warto policzyć, jak często depilujesz owłosienie, co ile dni, ile poświęcasz na to czasu? I czy efekt jest zadowalający? Z laserem można usunąć włoski skutecznie, szybko i na bardzo długo. To oszczędność czasu i pieniędzy na maszynki bądź inne produkty do depilacji.

Depilacja laserowa – fakty i mity

Cieszy się ona popularnością już od dłuższego czasu. Kobiety cenią ją za komfort jaki daje, bo pozbycie się owłosienia na długi czas jest po prostu wygodne. Z jakimi wątpliwościami najczęściej mierzą się kobiety?

  • To boli. Jest to mit. Po pierwsze ból jest odczuciem subiektywnym. Coś co dla jednego jest nieodczuwalne, u innego rodzi dyskomfort. Depilacja z pomocą lasera nie jest bolesna, ale u osób wysoce wrażliwych może powodować dyskomfort. Natomiast z pewnością nie jest to ból, który jest nie do przeżycia.
  • Zabieg trwa długo. Mit. To zależy od naszego poczucia czasu. W 1,5 godziny można mieć gładkie nogi. Okolice bikini to około pół godziny. Czy to rzeczywiście trwa długo, patrząc z perspektywy gładkiego ciała? Z pewnością nie. Zwłaszcza że zabieg można potraktować jako czas na przyjemny relaks.
  • Efekt nie jest trwały. Mit. Laser usuwa nawet 95% owłosienia, co jest gwarancją gładkiego ciała, bez depilacji i bez innych zabiegów.
  • Najbardziej krzywdzącym mitem jest ten powtarzany o nieskuteczności w przypadku wrastających włosków. Tymczasem to właśnie laser radzi sobie z nimi najlepiej i jest drogą do eliminacji problemu.

Lasery do depilacji – Picosure i inne coraz popularniejsze

Zabiegi z użyciem laserów są popularne ze względu na to, że są bezinwazyjne i mają bardzo mało skutków ubocznych. Dzięki nim trwale można pozbyć się problemu wyrastających włosków bądź też jak w przypadku wspomnianego lasera wygładzić skórę.

Zazwyczaj konieczna jest seria zabiegów, by pozbyć się owłosienia. Przed laserową depilacją odbywa się konsultacja, podobnie jak przed każdym zabiegiem w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here