Skup złomu Szczecin — jak wybrać skup złomu i metali kolorowych?

0
727
Skup złomu Szczecin — jak wybrać skup złomu i metali kolorowych?

Bardzo często podczas przeprowadzania prac remontowych i porządkowych możemy trafić na metalowe przedmioty, które nie są nam potrzebne. W takim przypadku mamy możliwość sprzedania ich w skupie złomu. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak i gdzie w Szczecinie można sprzedać złom, sprawdź koniecznie ten wpis. Dowiesz się nie tylko, jakie są rodzaje skupów złomu, ale poznasz również ceny skupu surowców i możliwości ich dostarczenia do skupu złomu w Szczecinie.

W Szczecinie mamy do dyspozycji bardzo dużą liczbę punktów, które skupują złom oraz zajmują się jego obróbką. W zależności od rodzaju skupu złomu mamy do wyboru możliwość nie tylko sprzedania złomu, metali kolorowych, wynajmu kontenerów na złom, ale również możliwość wykonania analizy składu metali z wykorzystaniem spektrometru, wynajem transportu HDS do odbioru złomu z dowolnej lokalizacji oraz możliwość oddania samochodu do kasacji.

Skup złomu Szczecin

Szukając skupu złomu w Szczecinie, warto pamiętać, że nie każdy skup złomu ma dokładnie taką samą ofertę. W centrum miasta możemy spotkać stosunkowo małe skupy złomu, które nie dysponują wielkim placem magazynowym. Takie skupy złomu w Szczecinie bardzo często specjalizują się w skupie metali kolorowych, których cena jest znacznie większa od ceny kilograma złomu stalowego. Przekłada się to na lepsze wykorzystanie stosunkowo małej powierzchni magazynowej, co znacząco ogranicza możliwość magazynowania dużych ilości taniego złomu stalowego. Bardzo często małe skupy złomu w centrum miasta współpracują z dużymi skupami, zlokalizowanymi na obrzeżach. Można więc zauważyć, że małe skupy złomu, które są często zlokalizowane w centrum miasta, mają przewagę lokalizacyjną nad skupami zlokalizowanymi na obrzeżach, kosztem mniejszej oferty i bardzo często niższej ceny skupu jako punkt pośredniczący. Drugą grupą zaliczającą się do skupów złomu są firmy takie jak Skup Złomu Grzegorz Kubacki w Szczecinie, który oprócz skupu złomu oferuje również cięcie konstrukcji stalowych, transport drogowy, kolejowy oraz drogą wodną.

Skup Złomu Grzegorz Kubacki ze Szczecina to przede wszystkim kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni przeładunkowych i magazynowych. Oprócz tego firma oferuje możliwość najmu kilkuset kontenerów na złom, siedem dźwigów samojezdnych do przeładunku złomu, sześć hakowców z przyczepami, w tym dwa pojazdy ciężarowe HDS, dwie wywrotki typu wanna o ładowności do 25 ton oraz wagę samochodową, która może obsługiwać ładunki o masie nawet sześćdziesięciu ton. Warto również wspomnieć, że skup złomu Grzegorz Kubacki ze Szczecina wykonuje analizę składu chemicznego metalu, a dla klientów ma do dyspozycji również bocznicę kolejową oraz nabrzeże przeładunkowe. To wszystko sprawia, że firma działa w bardzo szerokim zakresie, obsługując zarówno klientów indywidualnych ze Szczecina i okolic, jak i duże firmy na terenie całego województwa zachodniopomorskiego.

Rodzaje metali żelaznych i nieżelaznych — co można sprzedać w skupie złomu?

Pojęcie złomu zawiera w sobie wszelkie metalowe przedmioty i materiały, które możemy poddać recyklingowi. Sam recykling złomu obejmuje szereg działań, których wspólnym celem jest przetworzenie złomu na czysty surowiec.

W tym miejscu warto zaznaczyć podział złomu na stalowy, żeliwny i złom metali nieżelaznych. W ramach złomu stalowego możemy wyznaczyć dwie podgrupy, a mianowicie złom stalowy wsadowy, który w postaci surowca wtórnego spełnia wymogi wsadu do pieców hutniczych bez wcześniejszej konieczności obróbki. Kolejną podgrupą jest złom stalowy niewsadowy, który wymaga obróbki termicznej lub mechanicznej przed wykorzystaniem go jako wsadu w piecach hutniczych.

Złom żeliwny również ma własny podział wewnętrzny, który dzieli żeliwo na handlowe i maszynowe. Żeliwo handlowe możemy spotkać w instalacjach sanitarnych, natomiast złom żeliwny maszynowy to bardzo często korpusy silników.
Trzecim rodzajem złomu jest złom metali nieżelaznych, w ramach którego znajdują się takie metale jak miedź, cynk, aluminium, ołów, mosiądz czy brąz.

Jeśli chcesz poznać szczegółową ofertę skupu złomu w Szczecinie, sprawdź koniecznie stronę zlomkubacki.pl, gdzie znajduje się bardzo dokładnie opisany zakres oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here