Prześcieradło nieprzemakalne 140×200 – kiedy warto je kupić?

0
610
Prześcieradło nieprzemakalne 140x200 - kiedy warto je kupić?

Prześcieradła nieprzemakalne przypominają te klasyczne, jednak ich sekret tkwi w zastosowaniu dwóch rodzajów materiału – dzianiny i tkaniny ochronnej, która zabezpiecza materac i łóżko przed zamoczeniem.

Prześcieradło nieprzemakalne na materac 140×200

Czym prześcieradła nieprzemakalne 140×200 różnią się od tych klasycznych? Przede wszystkim ich przeznaczeniem – mają one zabezpieczać materac i łóżko przed zabrudzeniem, zamoczeniem czy zniszczeniem. Pozostają suche nawet po nocnym zmoczeniu się osoby starszej, chorej lub dziecka.

W przeciwieństwie do tradycyjnych produktów wykonane są z dzianiny i tkaniny ochronnej, dzięki czemu gwarantują dobrze przespaną noc nawet w przypadku np. nietrzymania moczu. Najczęściej mają one wszytą gumkę, która chroni je przed ściąganiem w przypadku bardzo niespokojnie śpiącej osoby.

Odpowiednio zabezpieczony materac jest wolny od drobnoustrojów bakterii i roztoczy, a dzięki temu zapewnia nam bardziej bezpieczne warunki do snu. Dodatkowo nieprzemakalne prześcieradła poprawiają komfort i bezpieczeństwo. Docenią je zarówno pacjenci, jak i ich opiekunowie oraz pielęgniarki.

Kto powinien zdecydować się na nieprzemakalne prześcieradło 140×200 na materac?

Prześcieradła wodoodporne to produkty dla:

  • osób starszych,
  • osób mających problem z nietrzymaniem moczu,
  • pacjentów unieruchomionych,
  • dzieci, które uczą się samodzielnego załatwiania się.

Doskonale sprawdzą się zarówno w domu, jak również w takich placówkach, jak hospicja czy sanatoria. Dzięki temu, że tkanina, z której są wykonane, nie powoduje alergii, mogą je stosować nawet osoby z wrażliwą skórą.

Jak wybrać najlepsze prześcieradło nieprzemakalne 140×200?

Odpowiednio dobrane prześcieradło nieprzemakalne zapewnia komfortowy sen przez całą noc. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Między innymi na materiał. Najlepiej wybrać prześcieradło, które zostało wykonane z tkaniny ochronnej z warstwą poliuretanu oraz dzianiny jersey lub frotte, gdyż są one niezawodne, a jednocześnie przyjemne dla skóry.
Istotny jest również rozmiar, szczególnie w przypadku prześcieradeł z gumką. To będzie najlepszym wyborem, ponieważ tkanina się nie roluje i nie ściąga, co mogłoby powodować dyskomfort. Przed kupnem prześcieradła koniecznie sprawdź więc rozmiar materaca i właśnie do niego dopasuj odpowiedni produkt.

W sklepach dostępne są prześcieradła zarówno na małe łóżka jednoosobowe, jak i te większe, przeznaczone dla dwóch osób. Ich duży wybór z pewnością sprawi, że zakup najlepszego produktu nie będzie nastręczał żadnych trudności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here