Narzuta na łóżko – jak dokonać jej wyboru?

0
654
Narzuta na łóżko - jak dokonać jej wyboru?

Narzuta na łóżko cieszy się ogromną popularnością. Nie tylko ciekawie się prezentuje, ale również pełni wiele praktycznych funkcji. Jej wybór nie jest jednak taki oczywisty, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W jaki sposób wybrać narzutę na łóżko? Jaki rozmiar narzuty zalecany jest na łóżko 160×200? Jak przykrywać łóżko za pomocą narzuty? Gorąco zachęcamy do przeczytania poniższego wpisu, który jest odpowiedzią na wcześniej postawione pytania.

W jaki sposób wybrać narzutę na łóżko?

Narzuty na łóżko sypialniane to jeden z tych elementów, którego wybór powinien opierać się przede wszystkim na indywidualnych preferencjach. Do wyboru mamy narzuty jedynie na materac bądź nakrycie na całe łóżko. Ważne jest jednak to, aby skupić się na doborze odpowiedniego rozmiaru. Tylko wtedy jesteśmy w stanie uzyskać zamierzony efekt. Jeśli chodzi o minimalne wymiary, to każdorazowo powinny być równe przynajmniej powierzchni spania. Dzięki temu możliwe okaże się przykrycie całego materaca. Jest to jak najbardziej korzystne, jeśli łóżko samo w sobie pełni funkcję dekoracyjną, w konsekwencji jego zasłonięcie nie wchodzi w grę.

Jaki rozmiar narzuty zalecany jest na łóżko 160×200?

W sypialniach zdecydowanie najchętniej wybierane są łóżka o wymiarach 160×200 cm. Aby odpowiednio dopasować narzuty na łóżko sypialniane, warto dokonać kilka podstawowych wymiarów. Załóżmy, że dane techniczne prezentują się następująco: 165 cm szerokości, 205 cm długości, 55 cm wysokości. Jeśli będziemy zainteresowani przykryciem wyłącznie materaca, bez zasłaniania łóżka, to wybierzemy narzutę 210-220 cm. Część osób preferuje jednak opadanie narzuty na ziemię. Wówczas minimalne wymiary wynoszą około 280×260 cm. Pamiętajmy o tym, że wymiary są zależne przede wszystkim od tego, jaki efekt końcowy chcielibyśmy uzyskać.

Jak przykrywać łóżko za pomocą narzuty?

Warto mieć świadomość tego, że narzuty na łóżko sypialniane mogą przykrywać przestrzeń do spania na kilka sposobów. W zależności od tego, na jaką metodę się zdecydujemy, niezbędne będą nieco inne rozmiary. Najpopularniejsze jest dobieranie wymiarów identycznych, jak rozmiar materaca. Alternatywnym rozwiązaniem jest przykrywanie całego łóżka przez narzutkę, natomiast boki opadają wówczas na podłogę. Jeśli nie boimy się czasochłonnych metod, to narzuty na łóżko sypialniane możemy zawinąć pod materac, czego konsekwencją jest stworzenie harmonicznej całości. Widoczne będzie całe łóżko, co ma szczególne znaczenie, jeśli chodzi o wystrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here