Jak zaprojektować dom zgodnie z zasadami Feng Shui?

0
993
Jak zaprojektować dom zgodnie z zasadami Feng Shui?

FENG SHUI to przede wszystkim równowaga, równowaga i jeszcze więcej równowagi. Starożytna chińska sztuka rozmieszczania ma na celu przynieść harmonię i dobrobyt tym, którzy przestrzegają jej zasad. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to działa w Twoim domu lub mieszkaniu, nie zastanawiaj się dłużej. Dzięki odpowiednim wskazówkom Feng Shui, możesz stworzyć idealne środowisko dla siebie i swojego domu. Oto kilka sposobów, w jaki możesz zaprojektować swój dom, aby uzyskać idealne środowisko Feng Shui.

Upewnij się, że masz odpowiednie elementy Feng Shui w swoim domu

Pierwszym krokiem do Feng Shui twojego domu jest sprawdzenie, czy masz odpowiednie elementy na miejscu. Pięć elementów to drewno, woda, ogień, ziemia i metal. Każdy element jest związany z energią i kolorem. Drewno jest związane z energią wzrostu i obfitości. Jest ono kojarzone z kolorem zielonym. Woda jest związana z energią przepływu i spokoju. Jest kojarzona z kolorem niebieskim. Ogień jest związany z energią motywacji. Jest kojarzony z kolorem czerwonym. Ziemia jest związana z energią dobrobytu. Jest kojarzona z kolorem żółtym. Metal jest związany z energią obfitości i zakończenia. Jest kojarzony z kolorem srebrnym.

Otwórz swoją przestrzeń za pomocą okien i drzwi

Jedną z najlepszych wskazówek Feng Shui jest otwarcie przestrzeni za pomocą okien i drzwi. Możesz to zrobić poprzez usunięcie ścian lub wstawienie okien lub francuskich drzwi, gdziekolwiek jest to możliwe. To przyniesie więcej światła i powietrza do twojego domu, co tworzy poczucie obfitości. Możesz także obrócić swoje meble. W ten sposób nie utkniesz z jednym widokiem do końca życia. Tylko upewnij się, że pamiętasz o wskazówce Feng Shui podczas obracania mebli. Upewnij się, że nie umieszczasz mebli przed oknami, drzwiami, otworami wentylacyjnymi lub innymi punktami wejścia. Będzie to blokować przepływ Chi, czyli pozytywnej energii.

Dodaj kolory, które promują dobre Feng Shui

Niektóre kolory przynoszą równowagę środowisku i mogą pomóc zwiększyć pozytywną energię w twoim domu. Możesz użyć tych kolorów w swoim wystroju i meblach, aby zwiększyć przepływ Chi. Zielony jest związany z drewnem i reprezentuje obfitość. Uważa się również, że jest korzystny dla zdrowia i wzrostu. Niebieski jest związany z wodą i reprezentuje spokój i przepływ. Uważa się również, że przynosi dobrobyt i szczęście. Żółty jest związany z Ziemią i reprezentuje dobrobyt. Uważa się również, że jest korzystny dla jasności umysłu. Czerwony jest związany z ogniem i reprezentuje motywację i działanie. Uważa się również, że wzmacnia związki i zdrowie. Srebro jest związane z Metalem i reprezentuje obfitość i zakończenie. Uważa się również, że jest korzystne dla bogactwa i związków.

Użyj mebli przyjaznych Feng Shui

Meble przyjazne Feng Shui są zaprojektowane z myślą o rozmieszczeniu i przepływie energii. Możesz znaleźć szeroką gamę mebli Feng Shui online i w sklepach. Możesz również wykorzystać stare meble lub użyć przedmiotów dekoracyjnych, aby zmienić Feng Shui w pokoju.

Powinieneś również pamiętać o przepływie Chi podczas umieszczania mebli. Upewnij się, że nie umieszczasz mebli przed oknami, drzwiami, otworami wentylacyjnymi lub innymi punktami wejścia.

Zakończenie

Feng Shui to wszystko o równowadze, równowadze i jeszcze większej równowadze. Starożytna chińska sztuka rozmieszczania mebli ma za zadanie przynieść harmonię i dobrobyt tym, którzy przestrzegają jej zasad. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to działa w twoim domu lub mieszkaniu, nie zastanawiaj się dłużej. Dzięki odpowiednim wskazówkom Feng Shui, możesz stworzyć idealne środowisko dla siebie i swojego domu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Novi Pro – biuro projektowe Kraków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here