Jak wybrać najlepszy grzejnik do małej łazienki?

0
524
Jak wybrać najlepszy grzejnik do małej łazienki?

W nowoczesnym budownictwie często można spotkać łazienki o stosunkowo małym metrażu, które należy odpowiednio wyposażyć, aby optymalnie wykorzystać ich powierzchnię. W takim wypadku zwykle wybiera się pionowe grzejniki do powieszenia na ścianie, które nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie z powodzeniem ogrzeją dane pomieszczenie. Zatem, jak wybrać najlepszy grzejnik do małej łazienki?

Gdzie najlepiej zamontować grzejnik w łazience?

Nowoczesne grzejniki można zamontować niemal w każdym miejscu, jeśli tylko odpowiednio dopasuje się rozmiar grzejnika do dostępnej przestrzeni. Jednak szukając idealnego miejsca na powieszenie grzejnika, warto wziąć pod uwagę również funkcjonalność danego rozwiązania. Dlatego grzejnik w łazience najlepiej ulokować tak, aby dostęp do niego miał każdy domownik niezależnie od wzrostu. Poza tym nie powinno się montować grzejnika bezpośrednio za drzwiami lub blisko wanny, prysznica, czy umywalki, ponieważ wówczas korzystanie z niego będzie znacząco utrudnione.

Grzejnik w łazience — rodzaje

Obecnie na rynku można zamówić wiele interesujących rodzajów grzejników, które różnią się między sobą sposobem działania, wielkością oraz wydajnością. Wśród najpopularniejszych grzejników łazienkowych warto wyróżnić takie modele jak:

  • grzejniki wodne
  • grzejniki wodno-elektryczne
  • grzejniki elektryczne

Grzejniki wodne są podłączone bezpośrednio do instalacji centralnego ogrzewania, przez co nie będą działały poza sezonem grzewczym. Jest to zatem dobre rozwiązanie dla osób, które chcą skutecznie ogrzać łazienkę w zimie i nie potrzebują suszyć ubrań w łazience w sezonie letnim. Grzejniki wodno-elektryczne również są podłączone do instalacji centralnego ogrzewania i dodatkowo posiadają grzałkę elektryczną, dzięki której można ich z powodzeniem używać w lecie. Natomiast grzejnik w łazience na prąd wystarczy podłączyć do kontaktu, by móc dogrzać pomieszczenie lub wysuszyć pranie. Jednak zwykle takie modele mają małą moc, dlatego nie będą w stanie ogrzać łazienki o większym metrażu.

Grzejnik w łazience — na co warto zwrócić uwagę?

Wybierając najlepszy grzejnik do małej łazienki, należy zwrócić uwagę na moc danego modelu. Przy czym warto pamiętać, że w niewielkiej łazience dobrze sprawdzą się także grzejniki ze stosunkowo małą mocą, szczególnie jeśli reszta mieszkania jest właściwie ogrzana. Ponadto grzejnik w łazience może być wykonany z aluminium, miedzi lub stali oraz posiadać różne kształty i kolory. Najczęściej do łazienki wybiera się grzejniki w kształcie drabinki lub płaskich paneli. Co ważne panele wyglądają bardzo nowocześnie i efektownie, ale zazwyczaj nie można na nich szybko wysuszyć prania.

Podsumowując, idealny grzejnik do małej łazienki musi być funkcjonalny i dobrze dopasowany do dostępnej przestrzeni. Optymalny model powinien być także spójny z wystrojem łazienki oraz nie może utrudniać korzystania z poszczególnych mebli, czy urządzeń. Dlatego przed rozpoczęciem poszukiwań, warto dokładnie określić parametry grzejnika, by nie tracić czasu na oglądanie niewłaściwych egzemplarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here