Giełda długów — sprawdź, jak działa portal SprawdzonyNajemca.pl

0
456
Giełda długów — sprawdź, jak działa portal SprawdzonyNajemca.pl

Problem z egzekwowaniem wierzytelności może dotknąć niemal każdego, kto zajmuje się sprzedażą lub najmem. Bez względu na to, jak dobrze się zabezpieczymy, nie zawsze mamy pełny wpływ na uczciwość drugiej strony. Czasem nawet najlepsze zamiary nie sprawią, że druga strona będzie regulowała zobowiązania w terminie. Dlatego też coraz częściej możemy trafić na portale internetowe i firmy, które specjalizują się w egzekwowaniu wierzytelności. W przypadku rynku najmu mieszkań również dochodzi do sytuacji, gdzie najemca zwleka z opłaceniem czynszu i rachunków, lub zniszczył mienie znajdujące się w wynajmowanym lokalu. Dla osób, które zajmują się najmem i chcą mieć większą szansę na uniknięcie nieuczciwego najemcy lub odzyskanie przynajmniej części długów powstała internetowa giełda długów SprawdzonyNajemca.pl. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak funkcjonuje internetowa giełda długów, kto może na nią trafić oraz jakie możliwości dają tego typu portale, sprawdź koniecznie ten wpis.

Giełda długów

Internetowa giełda długów czy też giełda wierzytelności SprawdzonyNajemca.pl to dedykowany portal ogłoszeniowy dla osób, które zajmują się najmem mieszkań i chcą zweryfikować potencjalnego najemcę lub dodać ogłoszenie dotyczące chęci sprzedania długu nieuczciwego najemcy.
Internetowy portal, który jest również dostępny w postaci aplikacji na urządzenia mobile, został stworzony z myślą o właścicielach mieszkań, którzy mają problem z odzyskaniem wierzytelności wynikającej z tytułu najmu. Ta dedykowana konkretniej grupie odbiorców, platforma internetowa skupia się w wąskiej branży, która mimo dużego zainteresowania, wciąż wiąże się z ryzykiem niewypłacalności najemcy.

Podstawą funkcjonowania giełdy długów jest skupienie dwóch grup zainteresowanych kontaktem w celu przeniesienia praw egzekwowania długu. Sama giełda wierzytelności pełni jedynie funkcję tablicy informacyjnej, gdzie użytkownik po zarejestrowaniu może dodać informację o chęci przeniesienia długu wynikającego z tytułu najmu. Dodając ogłoszenie, mamy możliwość uzupełnienia wszelkich informacji o dłużniku, które są dozwolone przez prawo obowiązujące w naszym kraju. Dzięki temu osoby zainteresowane konkretnym długiem mogą skontaktować się z wierzycielem i odkupić od niego prawo do egzekwowania długu. Sama giełda długów SprawdzonyNajemca.pl nie pośredniczy w transakcji kupna-sprzedaży i pełni rolę tablicy informacyjnej i wyszukiwarki dłużników, która również jest pomocna podczas procesów weryfikacji najemcy.

Jak sprawdzić najemcę i wyszukać dłużnika?

Praktycznie każda osoba zajmująca się najmem mieszkań, stara się jak najlepiej zweryfikować potencjalnego najemcę, tak by uniknąć sytuacji, w której staje się on niewypłacalny. Weryfikacja najemcy może mieć różną postać. Najczęściej odbywa się to przez rozmowę z najemcą, ale istnieją również inne sposoby. Jedną z takich możliwości jest sprawdzenie, czy potencjalny najemca znajduje się w rejestrze dłużników. Jednym z takich rejestrów jest portal i aplikacja SprawdzonyNajemca.pl, gdzie mamy możliwość skorzystania z wyszukiwarki dłużników.

Wyszukiwarka dłużników na stronie internetowej www.sprawadzonynajemca.pl pozwala przeszukać rejestr dodanych osób według podstawowych danych jak imię, nazwisko czy miasto. Dzięki temu może sprawdzić wszystkie niezbędne informacje, które mogą być pomocne podczas wynajmowania mieszkania.

Dlaczego warto dodać dłużnika do giełdy długów?

Dodanie dłużnika do giełdy długów niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze mamy możliwość odzyskania przynajmniej części długu przez jego sprzedanie. Drugim powodem jest sama świadomość dłużnika, że widnieje w ogólnodostępnym rejestrze, aż do momentu, gdy ureguluje swoje zobowiązania. Trzecią zaletą jest możliwość ostrzeżenia innych przed nieuczciwą osobą, która ma długi z tytułu najmu.

Portal internetowy SprawdzonyNajemca.pl jest dostępny zarówno w formie strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem Android i iOS. Pozwala to w szybki i wygodny sposób sprawdzić potencjalnego najemcę i zweryfikować jego potencjał finansowy podczas rozmowy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu giełdy długów, przekonać się, jak wygląda rejestracja w aplikacji i sam proces dodawania lub wyszukiwania potencjalnego dłużnika, sprawdź koniecznie stronę internetową www.sprawdzonynajemca.pl i zainstaluj aplikację na swoim smartphonie. Jeśli interesuję Cię różnego rodzaju wskazówki dotyczące weryfikacji najemcy oraz tego, jak sobie radzić w przypadku gdy trafimy na nieuczciwą osobę, możesz sprawdzić również bazę wiedzy dostępną pod adresem blog.sprawdzonynajemca.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here