Mała łazienka z odpowiednim grzejnikiem

0
602
Mała łazienka z odpowiednim grzejnikiem

Mała łazienka wydawać się może kłopotliwym pomieszczeniem, ponieważ jej zagospodarowanie sprawiać może problem. Ze spokojem – wszystko uda się zaaranżować. Należy tylko do wszystkiego podejść z głową, aby móc stworzyć swój wymarzony pokój kąpielowy – nawet na małej powierzchni. O czym trzeba pamiętać, wybierając odpowiedni grzejnik do tak małego pomieszczenia?

Funkcjonalnie i estetycznie

W grzejniku do łazienki muszą zamknąć się dwie funkcje jednocześnie. Po pierwsze – musi być to urządzenie, które jest w stanie zapewnić odpowiednią ilość ciepła. Po drugie – musi być to element estetyczny, komponujący się z całym wnętrzem. Jeszcze do niedawna pogodzenie ze sobą tych dwóch funkcji było praktycznie niemożliwe. Tylko że z czasem wymagania konsumentów zaczęły rosnąć. Producenci musieli więc dążyć do stworzenia takich produktów, które nie tylko są w stanie ogrzać pomieszczenie, ale także stanowić unikalny element dekoracyjny.

„Drabinka” do łazienki

Wśród sugerowanych propozycji, jeżeli chodzi o małe pomieszczenia, znaleźć można grzejnik w kształcie drabinki. Jest ona w stanie zapewnić ciepło. Warte zaznaczenia jest jednak to, że może to być także dobra suszarka do ręczników, czy też małych ubrań, jak chociażby bielizna domowników. „Drabinki” łazienkowe są w stanie zająć zdecydowanie miejsca, niż tradycyjne ich odpowiedniki – więc chociażby dlatego warto postawić na taką formę ogrzewania. Nie ma również problemu z tym, aby taki grzejnik drabinkowy ulokować – w przeciwieństwie do tych standardowych, które (niestety!) zajmują zdecydowanie więcej miejsca.

Ogrzewanie podłogowe do łazienki

Inną propozycją do łazienki o małym metrażu, może stać się ogrzewanie podłogowe. Jedna z najnowszych propozycji, która spotyka się ze sporym uznaniem. Trzeba jednak obalić pewien mit, który powiązany z tym tematem, krąży od pewnego czasu w środowisku. Otóż wiele osób przekonanych jest, że ogrzewanie podłogowe wyklucza obecność grzejnika na ścianie. Nie. Wspólnie połączony grzejnik łazienkowy z ogrzewaniem podłogowym to dwa wzajemnie uzupełniającej się elementy, które muszą zostać w prawidłowy sposób połączone, aby wszystko mogło działać sprawnie. Należy zwrócić uwagę na to, co dokładnie zostanie umieszczone na podłodze, bezpośrednio na ogrzewaniu. Tak, aby ciepło mogło równomiernie rozchodzić się po całym pomieszczeniu, bez żadnych problemów.

O czym trzeba pamiętać?

O parametrach, jakie ma dane urządzenie. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę to, że w sklepach można otrzymać grzejniki o mocy, która mieści się w granicach od 50 do aż 2000 W. Jak wybrać odpowiednią moc? Szacuje się, że do ogrzania 1 m² potrzeba 120 W. Warto wiec upewnić się, jaką dokładnie powierzchnię ma mała łazienka.

Ważne jest również wykonanie samego grzejnika. Współczesne urządzenia wykonywane są ze stali lub z aluminium. Do niedawna, najbardziej popularne były grzejniki żeliwne, ale ich jest już coraz mniej w sklepach. Modele z aluminium są niezwykle lekkie, a do tego nie korodują. Stalowe grzejnik zapewniają lepszy stosunek mocy grzewczej do wielkości.

Nie można również zapomnieć o tym, aby sprawdzić wielkość samego grzejnika, jak również sposób montażu. Jeżeli chodzi o wielkość – nie może on być zbyt duży, ponieważ będzie przytłaczać całe pomieszczenie. Nie może on również być zbyt mały, ponieważ może okazać się, że jego moc jest zbyt mała, aby móc ogrzać całe pomieszczenie. Montaż grzejnika powinien zostać wykonany przez osobę, która faktycznie zna się na tego typu działaniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here