Jaką nagrzewnicę wybrać, gazową czy olejową?

0
623
Jaką nagrzewnicę wybrać, gazową czy olejową?

Czy koszty ogrzewania w Twoim domu lub Twojej firmie są coraz wyższe? Dlatego zastanawiasz się nad tym, jak możesz je zmniejszyć? Jednym z niezbędnych urządzeń jest nagrzewnica. Na który model warto się zdecydować: olejową, elektryczną lub gazową? Jakie zalety i wady mają urządzenia? O tym poniżej.

Jaką nagrzewnicę wybrać, gazową czy olejową?

Jakie są rodzaje dostępnych nagrzewnic?

Nagrzewnice umożliwiają ogrzanie dość dużej powierzchni w krótkim czasie. Mają  dużą moc, a efekt nagrzanego powietrza jest dość szybko odczuwalny. Nagrzewnice powietrza są urządzeniami, które dzieli się ze względu na rodzaj źródła energii. Dostępne są modele:

  • Nagrzewnica gazowa
  • Nagrzewnica olejowa
  • Nagrzewnica elektryczna

Przykładami nagrzewnic gazowych są marki Dedra. To urządzenia, które sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie powierzchnia wymaga dużej mocy grzewczej. Dmuchawa gazowa jest sprzętem, który wymaga zasilenia napędzającego wbudowany akumulator. Zasilane są zarówno z gniazdka 230 V, jak i z systemu jednej baterii SAS + ALL. To sprawia, że możesz ją wykorzystać w miejscach, gdzie nie ma dostępu do instalacji elektrycznej. Nagrzewnice gazowe mają dodatkową funkcję regulacji kąta nadmuchu.

Nagrzewnica olejowa z odprowadzaniem spalin  nada się do pomieszczeń zamkniętych. Urządzenie marki Dedra może zostać wykorzystana także do ogrzania pomieszczeń niemieszkalnych np.: magazyny, hale produkcyjne i przemysłowe, szklarni. Sprawdzi się także podczas prac remontowo – budowlanych. Nagrzewnica na ropę zasilana jest lekkim olejem opałowym lub napędowym. Urządzenie jest z termostatem, dodatkowo zawiera także pokrętło, które umożliwia regulację temperatury.

Jaką nagrzewnicę wybrać, gazową czy olejową?

Ostatnim rodzajem jest nagrzewnica elektryczna Dedra, która sprawdzi się do pomieszczeń zamkniętych. Korzystając z niej można ogrzać np. piwnice, garaże oraz warsztaty.  Nie może stanowić główne źródła światła, ale może zostać wykorzystana jako dodatkowe. Urządzenie jest z termostatem, ma aż trzy tryby pracy: chłodne, ciepłe, gorące. Jeśli zostanie ustawiona na zero może służyć jako wentylator bez funkcji ogrzewania.

Jak dobrać moc nagrzewnicy?

Podczas dobierania mocy nagrzewnicy pod uwagę są brane trzy czynniki:

  1. Objętość pomieszczenia, które ma zostać ogrzane
  2. Wymagany przyrost temperatury
  3. Współczynnik izolacji danego pomieszczenia.

Do obliczenia mocy możesz wykorzystać kalkulatory dostępne w internecie, ale także obliczyć to za pomocą wzoru: V x ΔT x K = kcal/h gdzie:

V –  oznacza objętość pomieszczenia, które ma być ogrzane (szer x dł x wys) w m³

ΔT – oznacza wymagany przyrost temperatury (°C)

K – współczynnik izolacji cieplnej

Gdzie znajdziesz nagrzewnicę Dedra?

Niezależnie od tego, czy szukasz nagrzewnicy gazowej, elektrycznej czy olejowej, wszystkie urządzenia są dostępne w sklepie online z nagrzewnicami narzedzia24na7.pl. Koniecznie zapoznaj się z ofertą i wybierz urządzenie, które nada się do pomieszczenia, w którym chcesz nagrzać powietrze. Masz pytania lub wątpliwości, która nagrzewnica okaże się najkorzystniejszą dla Ciebie? Skontaktuj się z nami jak najszybciej.

Jaką nagrzewnicę wybrać, gazową czy olejową?

.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here