Jak poprawnie szkolić psy?

0
619
Jak poprawnie szkolić psy?

Psy uczą się przez całe życie. Już od narodzin mają dużo przeszkód do pokonania. Wiele opiekunów myśli, że to właśnie komendy i krzyki właścicieli nauczą psa prawidłowego zachowania. Jednak nie tak to powinno wyglądać. Szkolenie psów nie powinno opierać się na agresji słownej czy fizycznej. Warto zacząć naukę nad zachowaniem psa już od szczeniaka. Dlaczego? Behawiorysta z Gdańska Bartłomiej Masiulaniec wyjaśnia.

Od czego warto zacząć decydując się na szczeniaka?

Warto wziąć pod uwagę, że oprócz prawidłowego szkolenia psa,  uwagę zwraca jego relacja ze swoim opiekunem, otoczenie oraz również najważniejszy, ale też omijany temat – geny. Z jamnika nie da się zrobić labradora i odwrotnie. Dlatego też warto świadomie podejmować decyzje jakiego psa bierzemy do domu. Trzeba się liczyć z tym, że pewne cechy pies będzie miał przekazane genetycznie i nie da rady się go zmienić. Obowiązkiem opiekuna jest przekazać psu jakie w ludzkim świecie panują obowiązki i zasady. Warto zacząć od zwykłego nauczenia psa od spania w swoim legowisku a nie na łóżku właściciela albo do jakich pomieszczeń może wchodzić bądź gdzie się załatwiać. Są to zasady, które trzeba ustalić ze wszystkimi członkami rodziny, aby decyzje były jednomyślne, ponieważ szczenię, które trafi do domu, gdzie rodzice nie będą pozwalać, a dzieci będą – to będzie chaotycznie podchodzić do niektórych rzeczy i nie da rady się nauczyć co jest mu dozwolone. W takim przypadku nasz czworonóg sam zacznie dyktować warunki.

Co oferuje szkolenie psów?

Szkolenie psów Gdańsk w swojej ofercie posiada wiele możliwości, aby pomoc dla opiekuna i Jego przyjaciela przyniosła jak najbardziej pozytywne skutki. Pamiętaj, aby były widoczne zmiany – jest potrzebne pierwsze spotkanie. Behawiorysta z Gdańska proponuje konsultacje behawioralne, na których zajmuje się kompleksową oceną relacji z psem. Pomoże zorganizować czas i zajęcia tak, aby były one odpowiednio dobrane dla psa jak i jego właściciela.

Jeżeli chcemy mieć psa, który będzie spokojny w towarzystwie ludzi bądź innych psów to nie możemy mu pozwolić na szaleńcze gonitwy ze wszystkimi psami, których spotka na spacerze. Warto z takim szczeniakiem np.: wybrać się  na spacer z jakimś starszym psem, aby nauczył się spokoju i dyscypliny i nie biegał do każdego przypadkowego psa i skakał na każdego przechodnia.

Dyplomowany psi behawiorysta – Bartłomiej Masiulaniec, który prowadzi szkolenie psów w Gdańsku współpracuje z każdym czworonożnym przyjacielem – szczenięciem, psem ze schroniska, schorowanym czy agresywnym. Tłumaczy i nauczy jaką należy podjąć odpowiednią taktykę szkolenia, aby postawić na zaufaniu, zrozumieniu i jasnej komunikacji z psem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here