Czysta strefa wejścia do budynku – dlaczego warto o nią zadbać?

0
491

O specyfice strefy wejścia do budynku w dużej mierze decyduje usytuowanie danego obiektu, a także wielkość zajmowanego przez niego obszaru. Kluczowe znaczenie przy jej projektowaniu ma zastosowanie rozwiązań, które przyczynią się do zapewnienia odpowiedniej czystości. W ten sposób można znacząco ograniczyć ilość zanieczyszczeń wnoszonych do wnętrza budynku, co mas szczególne znaczenie w bardzo wielu branżach. Tak zaprojektowana strefa wejścia może być też bardzo estetyczna, do dodatkowo podniesie prestiż obiektu.

Oszczędność na kosztach sprzątania

Najważniejszym elementem czystej strefy wejścia jest odpowiednio dobrana wycieraczka. Jej zastosowanie przyczynia się do znaczącego ograniczenia częstotliwości sprzątania budynku, a konkretnie mycia podłóg. Nowoczesne wycieraczki systemowe mogą być indywidualnie dopasowane do specyfiki hotelu, biura, sklepu czy innego obiektu, co przełoży się na zredukowanie kosztów sprzątania o nawet kilkadziesiąt procent. Wynika to z faktu, że zdecydowana większość zabrudzeń wnoszonych obuwiem zostanie pozostawiona na wycieraczce. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wyłapania zanieczyszczeń już w początkowej części strefy wejścia do budynku. W części wewnętrznej można zastosować dodatkowe maty i wycieraczki, które pochłoną pozostałości brudu czy wilgoci wnoszonej razem z obuwiem.

Funkcjonalność i estetyka

Dbając o odpowiedni projekt czystej strefy wejścia do budynku, zyskać można wyjątkową funkcjonalność i estetykę. Wynika to z dostępności zróżnicowanych wkładów do wycieraczek, które występują np. w wariancie gumowym, tekstylnym, szczotkowym czy rypsowym. Każdy z nich znajduje zastosowanie w strefach wejściowych obiektów o różnych wymaganiach. Zależnie od miejsca docelowego, montaż może odbywać się przed budynkiem, w holu, pod drzwiami wewnętrznymi czy pod drzwiami obrotowymi. Na uwagę zasługują zwłaszcza wycieraczki z funkcjami czyszczącymi i osuszającymi, a także pozwalającymi na zniesienie części brudu z obuwia czy zabsorbowanie wilgoci wnoszonej do wnętrza. Odpowiednia konstrukcja daje pewność zatrzymania większości zanieczyszczeń bezpośrednio na powierzchni, dzięki czemu nie są one roznoszone po podłogach wewnątrz budynku.

Indywidualny projekt pod wymagania obiektu

Nowocześnie zaprojektowane strefy wejścia są komfortowe, funkcjonalne i estetyczne, a przy tym spełniają szereg wymagań higienicznych czy przepisów BHP. Zastosowane w nich wycieraczki obiektowe mogą występować w niestandardowych wymiarach i wykończeniach. Zależnie od potrzeb i wymagań budynku, da się je indywidualnie dopasować pod kątem stylistyki obiektu czy też stopnia natężenia ruchu. Poszczególne elementy wycieraczki będą dzięki temu odpowiednio się uzupełniały, a w rezultacie tworzyły praktyczną, spójną i harmonijną całość. Umiejętny dobór takich rozwiązań ma szczególne znaczenie w obiektach różnego typu, w tym budynkach użyteczności publicznej, galeriach handlowych czy restauracjach. Dla takich stref wejścia nowoczesne produkty oferuje producent wycieraczek, czyli firma Polentex. W asortymencie znaleźć można zróżnicowane modele gumowe, stalowe, tekstylne czy aluminiowe.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Kluczowym aspektem przy planowaniu strefy wejściowej jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Zastosowane rozwiązania powinny umożliwiać bezproblemowe poruszanie się między wejściem a wyjściem do budynku, włącznie z zapewnieniem wygody oraz odporności materiałów na różne warunki pogodowe. Istotną kwestią będzie też zapewnienie bezpieczeństwa po zmroku, na co pozwala zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Warto przy tym pamiętać, że nie każda wycieraczka systemowe pasuje do wszystkich obiektów. Na etapie projektu lub modyfikacji strefy wejścia, warto rozsądnie zaplanować miejsce instalacji oraz indywidualnie dobrać rodzaj materiału do potrzeb inwestycji. Duży wpływa na bezpieczeństwo ma też sama jakość wycieraczek. Warto polegać na produktach wysokiej klasy, które powstają przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here