Po co w uchwytach magnetycznych stosuje się gwintowane tuleje?

0
375
Po co w uchwytach magnetycznych stosuje się gwintowane tuleje?

Gdy istnieje potrzeba wykonania tymczasowego lub stałego mocowania bez nawiercania otworów pod kołki montażowe, w wielu przypadkach stosuje się uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją. To niewielkie gadżety neodymowe oferujące dużą siłę przyciągania do wszelkiego rodzaju matali ferromagnetycznych, przede wszystkim do stali, zabezpieczone obudową stalową niklowaną, chromowaną lub ocynkowaną i wyposażone w gwintowaną tuleję, która pozwala przykręcić do uchwytu haczyk lub śrubę.

Uchwyty magnetyczne z haczykami

Jednym z najpopularniejszych rodzajów uchwytów neodymowych stosowanych zarówno w warsztatach, jak i w lokalach oraz domach prywatnych, są ich wersje wyposażone w haczyki sufitowe, zamknięte lub obrotowe. Uchwyt magnetyczny z tuleją gwintowaną zapewnia możliwość wkręcenia dowolnego rodzaju haczyka, zgodnie z potrzebami odbiorcy końcowego. Co ważne, haczyki można swobodnie zmieniać. Warunkiem jest zastosowanie haczyka o odpowiednim rodzaju gwintu. W sprzedaży dostępne są uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją o różnej średnicy gwintu, od gwintów stosunkowo małych typu M3 zaczynając, a na tulejach z dużymi gwintami M10 kończąc. Ten ostatni rodzaj gwintów zwykle stosowany jest w najsilniejszych uchwytach o udźwigu rzędu stu i więcej kilogramów.

Wszechstronność zastosowań uchwytów z gwintem

Dzięki gwintowaniu magnetycznego uchwytu neodymowego istnieje możliwość mocowania do niego różnych rodzajów haczyków. Podstawowym zastosowaniem dla uchwytów magnetycznych z gwintowanymi tulejami jest ich łączenie z haczykami sufitowymi. Taki uchwyt mocuje się do metalowego elementu konstrukcyjnego, a następnie wkręca w niego haczyk sufitowy wyposażony w odpowiedni rodzaj gwintu. Na takim haczyku można następnie powiesić dowolnego rodzaju przedmiot, również tekstylia, o masie nie większej niż maksymalny udźwig neodymowego magnesu. Uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją zapewniają możliwość stosowania także innych mocowań niż haczyki sufitowe. W tego typu uchwyt można wkręcić m.in. haczyk zamknięty – oczko, przez które można przeciągnąć linkę lub przełożyć stalowy karabińczyk, ewentualnie haczyk obrotowy, którego pozycja zmienia się w sposób dowolny, zgodnie z potrzebami użytkownika.

Zastosowanie gwintowanych tulei w uchwytach magnetycznych zapewnia możliwość samodzielnego wyboru potrzebnego rodzaju haczyka. Przy wyborze uchwytów z haczykiem wtopionym w konstrukcję, taka możliwość już nie występuje. Wybór gwintowanych uchwytów magnetycznych jest zatem dobrą opcją dla osób, którym zależy na większej elastyczności uchwytów magnetycznych, które planują ich wykorzystanie do różnych celów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here